5Sep

Breasla Kaldorei îl aduce pe Darnassus în prim-plan

Breasla Kaldorei îl aduce pe Darnassus în prim-plan
Din moment ce cititorul tipic WoW Insider are am fost în jurul blocului din Azeroth de mai multe ori, atunci când auzim despre o breaslă care a fost puternică de mulți ani, avem tendința de a înțelege intuitiv ramificațiile asociate. Înțelegem puterea și adaptabilitatea de care este nevoie pentru a face față unor epoci întregi de jocuri de personalități, patch-uri și expansiuni. Este puterea salciei care se îndoaie în vânt, dar nu se sparge -- sau, să zicem, puterea și concentrarea constantă a elfilor nopții în timp ce traversează secolele în armonie cu mediul lor.

Privind în moștenirea Nature's Grasp, o breaslă exclusivă pentru kaldorei din Defias Brotherhood (EU-RP-PvP), vedem o breaslă care a văzut multe forme și lideri diferite de-a lungul anilor. „Pe serverul nostru au existat o serie de bresle de elfi de noapte care au fost înființate”, notează GM Arkil, „dar toate au fost absorbite de Nature's Grasp. la un moment dat, făcându-ne breasla de preferat pentru orice implicare a elfilor de noapte în evenimente și suntem adesea considerați „breasla” care reprezintă Darnassus.”

După cum am văzut din interviurile noastre cu bresle specifice rasei și clasei, cum ar fi elfi de sânge ironici, necinstiţi aventuroşi, și orci cu păreri înverșunate, personalitățile breslelor specializate pot deveni destul de îngust concentrate. Trebuie să ne întrebăm dacă jucătorii din spatele Nature's Grasp ar putea fi la fel de retrasi ca kaldorei pe care îi joacă. Aparent nu. „Am fost foarte activi în timpul Cețuri, avem o bază de jucători constantă și avem evenimente săptămânale în majoritatea nopților de săptămână și raiduri retro în weekend", spune Arkil. „Există un mare simț al comunității în breaslă cu un număr de artiști și muzicieni care își împărtășesc munca pe forumurile noastre la natures-grasp.net, și avem o întâlnire anuală a breslei RL într-o locație europeană, ceea ce este foarte distractiv.”

Breasla Kaldorei îl aduce pe Darnassus în prim-planPersonaj principalArkil, elf de noapte echilibru druid
breaslaNatures Grasp
Tărâmul Defias Brotherhood (EU-RP-PvP)

WoW Insider: Nature's Grasp -- chiar și numele breslei tale emană misticism și o abordare sclipitoare a magiei. Breasla ta este în primul rând o breaslă de jocuri de rol, nu-i așa?

Arkil: Nature's Grasp este o breaslă de jocuri de rol pentru elfi de noapte; acceptăm doar alte elfi de noapte și avem, de asemenea, o politică împotriva includerii cavalerilor morții în rândurile noastre. Ordinul este o forță independentă, distinctă de grupurile cunoscute din Lore elfii nopții și se străduiește să ne protejeze poporul și teritoriile.

Ca toți elfii nopții, respectăm legea lui Darnassus, stabilită de Sora lui Elune și Cercul Cenarion, acționând în serviciul Marelui Preoteasă. Tyrande Whisperwind și Arhidruid Malfurion Stormrage. Ordinul este împărțit în patru aripi, fiecare oferind membrilor noștri o cale diferită la care își pot alinia caracterul, în conformitate cu structura societății elfilor nopții; aripile noastre reprezintă religia, natura, armele și puterea.

Nature's Grasp a reușit să absoarbă destul de multe alte bresle de elfi de noapte de-a lungul anilor. Ce factori crezi că stau în spatele puterii breslei tale? Ce menține breasla și atractivitatea ei să continue?

„Absorb” poate să nu fie cea mai bună alegere de cuvinte. Nature's Grasp este o breaslă foarte veche, iar de-a lungul anilor membrii noștri au construit legături puternice și prietenii spuse de timp, care ne-au întărit cu adevărat și au menținut breasla înfloritoare. Încurajăm în mod activ și ne bucurăm să participăm cu alte bresle de elfi ai nopții, ca atunci când există altele care pot împărtăși aceleași morale în caracter, dar nu împărtășesc aceleași obiective în caracter. Suntem puternici susținători ai aducerii mai multor jocuri de rol în patria elfilor nopții din Kalimdor și datorită devotamentului și muncii noastre prietenoase relație cu alte bresle și ordine de pe server, ei indică frecvent oameni în direcția noastră care doresc să se angajeze în elfii nopții joc de rol.

Breasla Kaldorei îl aduce pe Darnassus în prim-plan
Când mulți jucători se gândesc la elfii de noapte, se gândesc la Fandral Staghelm. Nature's Grasp a funcționat mult cu acea poveste? Care sunt perspectivele breslei cu privire la politica actuală a elfilor de noapte?

Am avut o implicare minoră în povestea respectivă, deoarece unul dintre personajele implicate în breaslă la acea vreme era un fan ireproșabil al lui Staghelm! Breasla rămâne în primul rând loială lui Tyrande, iar mulți dintre membrii noștri dețin, de asemenea, conducerea lui Malfurion Stormrage cu mare stima de la întoarcerea sa în Darnassus. Tradiția lumii ajută la formarea multor evenimente, mișcări ale breslelor și ne ajută să ne stabilim prioritățile, dar majoritatea evenimentelor și poveștilor noastre sunt ale noastre, luând influență și inspirându-ne din modul în care lumea se schimbă în jurul nostru.

Urmați anumite tradiții ale elfilor de noapte sau marcați în mod regulat sărbătorile rasiale?

În ultimii ani, Nature's Grasp a făcut o tradiție de a găzdui o sărbătoare anuală a Festivalului Lunar în Nighthaven. În timpul sărbătoririi avem o ceremonie comemorativă în care ne întrebăm prietenii de peste tot server să vorbească și să-și onoreze camarazii căzuți, precum și mâncare, băuturi și un magnific foc de artificii spectacol. Invităm pe toți cei din comunitatea jocurilor de rol, iar evenimentul este de obicei foarte frecventat și foarte așteptat.

Un alt eveniment major este și festivalul de închidere Midsummer, unde marchem sfârșitul zilelor lungi și salutăm nopțile mai lungi. Alte evenimente sunt mai mult bazate pe tradiții și pe jucători, cum ar fi predicile, ceremoniile și ritualurile.

Breasla Kaldorei îl aduce pe Darnassus în prim-plan
Concentrarea asupra jocului de rol al grupului afectează modul în care abordați orice conținut de joc legat de elfii nopții? Există un anumit conținut PvE pe care eviți să-l faci, de exemplu, pentru că nu se potrivește cu tradiția breslei?

La fel ca majoritatea breslelor, avem o politică în afara caracterului/în caracter, permițând membrilor noștri să joace jocul în orice mod aleg și să ruleze orice conținut pe care îl au inimile doresc atâta timp cât sunt respectuoase încât să susțină numele și tabardul breslei noastre și să nu acuze că lumea ar provoca ravagii prietenilor noștri și aliați.

Mulți dintre membrii noștri sunt pasionați activi de PVP, iar alții participă la o expediție obișnuită de raid duminică seara. Nu am restricționa nicio experiență în afara caracterului, iar membrii noștri știu ce și ce nu este potrivit pentru a traduce într-un scenariu în caracter.

Ți se pare că activitățile breslei sunt limitate de rolurile sau clasele cărora grupul tău lipsește din cauza exclusivității rasiale?

Clasele jucabile de elfi de noapte includ războinic, vânător, necinstiți, preot, mag, călugăr și druid (și, de asemenea, cavaleri ai morții, dar nu îi acceptăm din motive tradiționale). A avea o aromă puternică pentru breaslă este mai degrabă o îmbunătățire decât o limitare. Cronologia elfilor nopții este o resursă vastă din care putem învârti multe povești. Deși s-ar putea să nu avem paladini sau vrăjitori în rândurile noastre, de exemplu, asta nu ne-a împiedicat niciodată să găsim argumente cu acele clase. Când rămânem fără conținut PvE și PvP de caracter și ne putem descurca cu ajutorul unui șaman sau paladin, putem oricând să apelăm la aliații noștri pentru a da o mână de ajutor.

Înțeleg că există o comunitate artistică împletită cu Natures Grasp. Povestește-ne despre asta!

Avem o sursă vibrantă și bogată de inspirație printre rândurile noastre datorită strălucirii unora dintre artiștii, muzicienii și scriitorii noștri talentați. Am dedicat o bucată din partea noastră forumuri pentru a arăta talentele de scris a unor membri, care este frecvent frecventat de vizitatorii site-ului nostru și bucurat din plin de membrii proprii. Avem o serie de artiști și ilustratori talentați, unii care lucrează profesional și între ei realizează vizual personajele unul altuia. Printre rândurile noastre se numără și câțiva muzicieni și cântăreți talentați a căror operă sunt sigură că va fi discutată în oraș în cel mai scurt timp. Nature's Grasp este întotdeauna foarte încântat să invite oameni creativi și talentați în familia noastră.

Breasla Kaldorei îl aduce pe Darnassus în prim-plan
Ce activități ar putea fi incluse într-o săptămână tipică pentru breaslă?

În primul rând, în fiecare săptămână, într-o seară de joi, ținem o întâlnire a breslei în caracter la sediul nostru din Darnassus; acesta a fost întotdeauna cazul. Alte activități ar include de obicei un eveniment sau două bazate în jurul liniei actuale a intrigii care se desfășoară și apoi poate alte evenimente uşoare, cum ar fi ceremonii, antrenament şi alte bucăţi aleatorii de jocuri de rol doar pentru a le oferi oamenilor un scop pentru a obţine împreună. Weekend-urile sunt adesea un moment grozav pentru a încuraja micile scenarii de joc de rol în locul poveștilor actuale, precum și pentru a ne întâlni pentru a aborda conținutul jocului din caracter.

Ajunge și mai departe este întâlnirea anuală din lumea reală a Natures Grasp. Spune-ne unde te-ai întâlnit ultima dată și ce planuiești mai departe!

Întâlnirea anuală a breslei s-a dezvoltat în ultimii ani, fiind organizate patru consecutiv în cei aproape opt ani de existență a breslei. Până acum am avut patru întâlniri în cei care vor fi în curând opt ani de existență, în primul rând Olanda, apoi Suedia, apoi din nou Olanda și apoi Belgia. Anul acesta plănuim să aducem întâlnirea breslei în Anglia.

Întâlnirea de anul trecut ne-a dus să explorăm unele dintre cele mai bune localuri de mâncare și băuturi din Anvers, vizitând frumosul oraș istoric, noi toți, băieți, purtând o grămadă de tatuaje temporare de bun gust și o mulțime de jocuri sociale și discuții de noapte târziu. A fost cu adevărat o experiență minunată și am cumpărat o mare parte din membrii noștri de pe tot continentul pentru a petrece timp împreună, departe de un computer. Avem câțiva membri care s-au întâlnit prin breaslă și au continuat să se căsătorească și să aibă copii -- un prim exemplu al cât de apropiată avem o comunitate în Nature's Grasp.

Breasla Kaldorei îl aduce pe Darnassus în prim-planSă încheiem cu o notă mai ușoară pe care îmi place mereu să o întreb. Care este cel mai tare lucru de care nu te saturi niciodată în joc, care are legătură cu a fi elfi de noapte?

Cred că este un consens comun că tradiția elfilor nopții este atât de bogată și lumea lor atât de magnifică și învăluită în mister și mirare de rasele mai tinere încât ne permite libertatea de a aventura nu numai în lume, ci și în istoria și minunea psihologică care ar fi mintea unei ființe care a trăit atât de mult și a fost martoră atât de mult. mult. Există ceva pentru toată lumea în această cursă. Dacă vă place RP religios, RP militar, RP natură sau RP magic, veți găsi totul în cursa unui elf de noapte, iar Nature's Grasp răspunde și la toate acestea.

Și vechea chestie obosită pe care te-ai săturat de începători sau pe care alții o spun sau o fac în joc (din nou, legat de elfii de noapte)?

Elfii de noapte sunt una dintre cele mai dificile rase de jucat de rol, având în vedere că trebuie întotdeauna să te gândești în afara cutiei și să încerci să nu te comporți ca orice om obișnuit. Personajul tău a văzut, cel mai probabil, câteva secole trecând, unii chiar au văzut câteva milenii, iar asta probabil le-ar oferi o perspectivă diferită asupra lumii și a locuitorilor ei.

Dar majoritatea oamenilor nu văd asta. Ei văd elfii Tolkien aristocratici, care îmbrățișează copacii, vegetarieni -- sau oameni cu urechi lungi. Există multe greșeli obișnuite de tradiție în aplicațiile adresate nouă, dar ne asigurăm că îi ajutăm pe solicitanții noștri să înțeleagă mai multe despre complexitățile tradiției elfilor nopții înainte de a le accepta.

Citiți mai multe în seria noastră despre bresle exclusive pentru clase și curse:

Elfii de sânge continuă povestea poporului lor cu umor autodepreciant
Cavalerii morții strâng WoW în strânsoarea morții cu pumnii de gheață
Druizii distrug conținutul raidului cu dinți și gheare
Injectarea culturii draenei în curentul principal Azeroth
Piticii se complace în PvP din lumea bună
Gnomii ajung la nivelul breslei 25 cu puterea gnomică cu abur
Campania de joc de rol pentru goblin inspiră NPC-ul goblin
Vânătorii țintesc peste Azeroth
Liderul clanului Orc oferă perspective feroce asupra RP, PvP mondial
Necinstii se furișează și se înjunghie în antagonismul jucătorilor prietenoși
Breasla Tauren merge dincolo de jocul de rol
Trolii joacă în mod sălbatic răzbunarea Zandalari
Worgen fugi prin Azeroth


„Nu m-am gândit niciodată să joc Wow așa!” -- și nici noi, până nu am vorbit cu Game of Thrones' Hodor (Kristian Nairn)... A fost militar orb și colegii de breaslă care îl țin să facă raid ca un obișnuit... si a bunica de 70 de ani care se află în fruntea topurilor DPS ale raidului ei ca GM-ul său legendar. Trimiteți nominalizările dvs. către [email protected].